Workshop Bluegrass a Populární zpěv

Termín: 12. – 13. 10. 2019

Místo: Jablonec nad Nisou – Kulturní dům Kokonín

!Přihlášení na workshop možné zde!

 

Rádi bychom Vás pozvali na workshop vedený vyhledávanými lektory a skvělými aktivními muzikanty (více info níže).

Cena workshopu je 800,- 

Žáci studia Kokos, z. s. za 500,- (jednu individuální lekci mají hrazenou Studiem Kokos, z.s).

V ceně:

  • přednáška o Bluegrassu (O. Kozák, R. Schut) – sobota 9-10:30 (Rytmus, dynamika, souhra, nutná teorie, cvičení a poslech)
  • přednáška o Populárním zpěvu (R. Fišarová, A. Schernstein V.) – sobota 11-12:30 (Technika zpěvu -postoj, dech, tvorba, barva tónu… , interpretace, práce s mikrofonem)
  •  jedna individuální lekce (cca 45 min) s jedním z lektorů (přihlašování na lekce bude možné na místě) – sobota od 14:00, neděle podle zájmu (možnost navštívit individuální hodiny ostatních – jako pozorovatel, pokud budou zúčastnění souhlasit)
  • večerní hraní a jamování s lektory – sobota po 18:00
  • občerstvení a sobotní oběd

Na místě bude možné dokoupení individuálních lekcí k jednotlivým lektorům za cenu 300,-/lekci.

(Po předchozí domluvě je možné v místě konání kurzu přespat ve vlastním spacáku.)

!Přihlášení na workshop možné zde!

Začínáme v sobotu 12. 10. 2019 v 8:30! Těšíme se na Vás!!

 

RADKA FIŠAROVÁ

Říká o sobě: „Narodila jsem se ve znamení střelce a od dětství mě bavilo zpívat. Měla jsem to štěstí, že jsem měla maximální podporu v rodině, a tak jsem do prvního sboru zavítala již v pěti letech. Později jsem zpívala ve folkové skupině své starší sestry, která vždy byla mým velkým vzorem, a později jsem založila vlastní country skupinu. Mimochodem, country mě stále baví.

Moje cesta, provázená hudbou, ovšem vedla na konzervatoř, kde jsem si oblíbila swing, jazz a muzikál. Ten mi zůstal pod kůží a od let své dospělosti se věnuji tomuto žánru na divadelních prknech. Od dětství jsem byla zvyklá koncertovat, bavilo mě to ze všeho nejvíc, a to mi zůstalo dodnes. Opět díky jednomu z muzikálů jsem objevila šanson, který již několik let plní repertoár našich koncertů s mými báječnými muzikanty.“

Více o Radce na: https://www.radkafisarova.cz/

 

ONDRA KOZÁK

 

Ondra je vyhledávaný lektor a organizátor hudebních kurzů zaměřených převážně na bluegrass. Aktivně hraje a vyučuje na kytaru, mandolínu, housle, kontrabas a baskytaru. Věnuje se také band coachingu, vokálům a hudební teorii. Na dílnách klade důraz na individuální kamarádský přístup a srozumitelnost a praktičnost informací. Je autorem několika výukových publikací a obsahu pro další výukové platformy (ATAmusicTunefox). Provozuje ATAmusic podcast – český audio seriál pro muzikanty. 

 

Více o Ondrovi na: http://ondrakozak.com

Facebook: www.fb.me/ondrakozak

Instagram: www.instagram.com/ondrakozak2

YouTube: www.youtube.com/user/bgpgc

 

ALENA SCHERNSTEIN VÍTOVÁ

Vyhledávaná lektorka pop zpěvu, multiinstrumentalistka a skladatelka. Vystudovala Pražskou konzervatoř, obor pop zpěv a VŠE, obor Arts management. Přes dvacet let funguje ve vlastní kapele Ladybirds (dříve Berušky), je členkou bluegrassové kapely BG Bazar, kapely Marush Ondřeje Hejmy a hostuje s bigbítovou kapelou Žízeň a plesovou kapelou Bohemia Univerzal Band.

Více o Alence na: www.alenavitova.cz

a na webu její kapely: www.ladybirds.eu

 

RALPH SCHUT

Narodil se 7. května 1982 v Holandsku a od roku 2001 žije v České Republice. Hraje také na banjo a mandolínu. V letech  2001 až 2003 hrál se skupinou Petr Kůs a Fámy, se kterou vydal 2 CD. V roce 2003 byl členy Bluegrassové Asociace zvolen kytaristou roku. Od roku 2001 do 2008 hrál s kapelou Roll’s Boys, která koncertovala po celé Evropě a s kterou natočil 4 alba. Od roku 2002 hraje také se slovenskou skupinou Blueland, v které zastává pozice banjisty a s kterou v roce 2005 vydal CD All My Life.

V roce 2006 pak stal u zrodu kapely G-runs ‘n Roses, v které do roku 2012 hrál na kytaru a s příchodem Ondry Kozáka zaujal pozici banjisty  Tato kapela byla v roce 2010 oceněná titulem kapely roku na dvou z nejvýznamnějších festivalech na evropské scéně, tj. The European World of Bluegrass v nizozemském Voorthuizenu a The La Roche Bluegrass Festival v městečku La Roche sur Foron ve Francii.

Ralph také vyučoval na řadě bluegrassových dílen v České Republice a také na dílnách v rámci mnoha festivalů po celé Evropě.

Přestože Ralph bývá v současné době nejčastěji spatřen s banjem, v srdci navždy zůstává kytaristou, především však milovníkem bluegrassové hudby.

Více o Ralphovi na: https://ralphschut.wordpress.com/

 

!Přihlášení na workshop možné zde!

 

 

Akci finančně podporuje město Jablonec nad Nisou.