Workshop CAJON & ACAPPELLA ZPĚV

Workshop je z důvodu bezpečnostních opatření státu ohledně pandemie koronaviru ZRUŠEN!!

 

S velkou radostí vyhlašujeme, že po minulém, velice úspěšném workshopu chystáme nový workshop zaměřený na hru na cajon pro začátečníky i prokočilé a acappella workshop, který je orientovaný především na kapely (které chtějí zkusit acappella zpěv – bez nástrojů) či jiná pěvecká uskupení, ale ani sólový zpěvák nebude vyhozen a najde si na workshopu to své 🙂

Oba workshopy budou probíhat zároveň a to v Kokoníně v Jablonci nad Nisou v posledním víkendu na konci března 2020. Je možné se zúčastnit obou workshopů, nebo pouze jednoho, dle Vašeho přání a zaměření.

 

 

Lze objednat dárkové poukazy na katka.simonova@studiokokos.cz

 

 

Případné nejasnosti lze řešit s Alenou Schernstein na info@studiokokos.cz nebo telefonu +420 774 254 243.


Workshop CAJON

s Michaelem Cábou

Sobota 28. 3. 2020, Kulturní Dům Kokonín, cena 1 lekce: 800,-Kč/os., obě lekce: 1500,-Kč/os. 

Po roce se k nám opět vrací skvělý Michael Cába s výukou hry na cajon. Naváže jak na loňský úspěšný cajonový workshop, poradí pokročilým hráčům, tak výukou provede i začátečníka.

Struktura workshopu:

Workshop je plánovaný jako dvě 3hodinové lekce s cca 10 účastníky na lekci.

  • První lekce, určena více pro začátečníky, bude probíhat v sobotu od 9:00 – 12:00. Je určena pro začínající hráče, nebo pro hráče samouky, kteří si rádi poslechnou teorii, opraví styl úderu, opráší si rytmy.
  • Mezi 12:00 – 14:00 je plánovaný oběd v nedaleké restauraci Sokolovna Kokonín, na který od nás dostanete 80,- Kč stravenku. Je již na Vás, co si k obědu dáte za pití, nebo zda zůstanete i na kávičku. Stravenka Vás tímto v dalších volbách neomezuje, ale přispívá pouze na vybrané jídlo (viz přihláška).
  • Druhá lekce, pro pokročilé, se uskuteční také v sobotu od 14:00- 17:00. Bude volně navazovat na předchozí lekci, zabrousí se do složitějších rytmů, dle přání a zaměření účastníků.
  • Večeři si řeší každý účastník z vlastních zdrojů. Pokusíme se domluvit například 2 restaurace s dovozem jídla, u kterých by bylo možné večeři pro zájemce objednat již v dopoledních hodinách a neměla by pak být tak dlouhá čekací doba na klasický dovoz. To již je ale volba dobrovolná a časově se bude pohybovat cca mezi 18-19h (je totiž společná i pro účastníky vokálního workshopu).
  • cca v 19:30 by mohl startovat večerní volný program. Tedy jamování, vystoupení společné práce sboru, kapel či cajonistů s nově naučenými věcmi z workshopu – to podle dohody a zájmu. Na menší vystoupení se chystají i samotní lektoři. K večernímu programu bude od nás připravený malý raut.

V průběhu celé akce zajistíme pitný režim a v budově Kulturního Domu bude otevřené malé domácí občerstvení, kde bude možno zakoupit kávu, alko, nealko nebo něco sladkého či slaného na zub od naší obětavé Šárky, která vám ráda splní co vám na očích uvidí :-).

V ceně workshopu je:

  • jedna 3-hodinová lekce (800,-/osobu) nebo dvě 3-hodinové lekce (1500,-/osobu) ve skupině cca 10 lidí
  • příspěvek na oběd v nedaleké restauraci Sokolovna Kokonín v ceně 80,-
  • večerní raut a jamovací posezení s lektory
  • pitný nealko režim

Michael Cába

Michael se hudebně formoval už v dětství v rodině jazzového baskytaristy Karla Cáby. Bicí soupravu začal studovat v roce 1996 pod vedením bubeníka Ivana Audese. Dalšími jeho učiteli byli: Jiří Slavíček, Angel “Cepillo” Sánchez, Yuvisney Aguilar Rojas, Pedro Pablo Mireles, Manley El Piri Lopez, Calixto Oviedo, Yomar Amador Morejón, Marvin Diz a další. Vystupuje s kapelami Timbasa (kubánská hudba), West Bohemian All Stars (latin-jazz bigband), Mediterian (španělská rumba), Petr Beneš a Jeepers Screapers (swing), Electric lady (funk), Mr. Gin Crew (reggae). V rámci flamenka hraje se skupinami Los Remedios, Flamenco Element a Compaňía flamenca de Virginia Delgado. Doprovázel španělské umělce Carlose Piňanu, Gemu Caballero, Ramona Martineze, Ismaela Fernandeze, Vicky Romero, Rubia de Linares, Carlose Santiago, Jesuse Corbacha, Juana Polvilla, El Cheíta a Antonia Carmonu. Kromě bicí soupravy se specializuje na cajón a afrokubánské nástroje (konga, bonga, bubny batá a timbales). Vyučuje bicí nástroje v ZUŠ Chválenická Plzeň a v ZUŠ Stod, nárazově i v rámci různých workshopů.

 


Workshop ACAPPELLA ZPĚVU

s Veronikou Vítovou, Martou Kloučkovou a Alenou Schernstein

Pátek 27. 3. – sobota 28. 3. 2020 (v případě zájmu i neděle), Kulturní Dům Kokonín a učebny Studia Kokos, z.s. Kokonín. Cena 1600,-Kč/os. 

V ozvěnách z posledního uskutečněného víkendu zazněl zájem o workshop, který kapelám ukáže směr, kudy na ty úžasné vokály. Tak tady je příležitost nakouknout pod pokličku. Možnost se otvírá nejenom hudebním uskupením, ale i jednotlivcům, kteří budou pracovat v improvizovaném sboru, složeném ze zájemců – jednotlivců.

Hudebním uskupením se bude primárně věnovat zakladatelka Sket Veronika Vítová a úžasná (nejen) zpěvačka Marta Kloučková. Alena Schernstein zaujme pozici sbormistrině pro účastníky, kteří se zapojí do improvizovaného dvoudenního sboru a jako dvě pravé ruce bude mít lektorky ze Studia Kokos, z.s. Annie Škodovou a Marcelu Jandovou. Rozdělení je orientační a možnost dostat se k jiným lektorkám bude na individuální dohodě a dle přihlášených účastníků a uskupení.

Páteční odpoledne bude možnost se přihlásit na individuální lekci u Veroniky nebo Marty, cena bude 700,- Kč/hod. Pokud budete mít zájem, pište, hodin tam není tolik 🙂 Dle domluvy budou možné i nedělní individuální hodiny (už ale ne u Marty, ta bude koncertovat ten den už jinde)

Struktura workshopu:

  • V pátek od 18:00 proběhne přednáška o tvorbě vokálů – trojhlasů a vícehlasů.
  • V sobotu od 8:30 proběhne společné rozezpívání na které v 9:00 navážou lekce s lektorkami a sbor.
  • Sobota 9:00-19:00 budou probíhat lekce pro kapely. Na jednotlivé lekce se bude možné přihlásit v pátek před přednáškou. Naše představa lekce s lektorkou je následující (1 lekce = 45 minut): Lekce se zúčastní celé uskupení, které je na workshop přihlášené. Počet lekcí, které je možno čerpat skupinou, se rovná počtu účastníků (tedy kapela s čtyřmi členy má nárok na 4 h u lektorky) *. Budeme se snažit, aby jednotlivé hodiny v rámci jednoho uskupení navazovaly u daného lektora za sebou. Není ale vyloučeno navštívit lektorky obě. Kapely prosíme o připravení písní, se kterými by chtěly pomoci. Ideálními pomůckami na lekce jsou noty, případně zvuková nahrávka. Byli bychom rádi, kdyby alespoň rámcově zůstal obsah lekce tak jak je výše nastíněn. Lektorky ale budou změnám a vašim požadavkům otevřené a pokusí se vyhovět tak, aby pro Vás byly co nejvíce přínosné. Pokud zrovna nebudete na lekci se svou kapelou, je po dohodě možnost jít na náslech (bez zásahu) na lekce ostatních nebo ke sboru.
  • * Pokud kapela nechce čerpat plný počet lekcí u lektorů, cena bude snížena o 600,- Kč/lekci, kterou kapela nechce. Tuto skutečnost je nutné uvést do přihlášky! Na místě již nebude možnost vracet peníze. Děkujeme za pochopení.
  • V sobotu od  9:00-19:00 bude zároveň s lekcemi probíhat sbor pro přihlášené individuální zpěváky. Časový rozpis sborové práce včetně zkoušek po jednotlivých hlasech bude rozepsán později, dle počtu zúčastněných. Zpracovávat chceme jazzovější skladbu, konkrétní název se dozvíte později :-).
  • Mezi 12:00 – 14:00 je plánovaný oběd v nedaleké restauraci Sokolovna Kokonín, na který od nás dostanete 80,- Kč stravenku. Je již na Vás, co si k obědu dáte za pití, nebo zda zůstanete i na kávičku. Stravenka Vás tímto v dalších volbách neomezuje, ale přispívá pouze na vybrané jídlo (viz přihláška).
  • V 19:00 by měly končit poslední lekce nebo sbor. Večeři si řeší každý účastník z vlastních zdrojů. Pokusíme se domluvit například 2 restaurace s dovozem jídla, u kterých by bylo možné večeři pro zájemce objednat již v dopoledních hodinách a neměla by pak být tak dlouhá čekací doba na klasický dovoz. To již je ale volba dobrovolná.
  • cca v 19:30 by mohl startovat večerní volný program. Tedy jamování, vystoupení společné práce sboru, kapel či cajonistů – to podle dohody a zájmu. Na menší vystoupení se chystají i samotní lektoři. K večernímu programu bude od nás připravený malý raut.

V průběhu celé akce zajistíme pitný režim a v budově Kulturního Domu bude otevřené malé domácí občerstvení, kde bude možno zakoupit kávu, alko, nealko nebo něco sladkého či slaného na zub od naší obětavé Šárky, která vám ráda splní co vám na očích uvidí :-).

V ceně workshopu je:

  • přednáška ve skupině do 30 lidí (možnost 24 lekcí pro kapely a sbor)
  • lekce (1 lekce=45 minut) s kapelou/práce se sborem
  • příspěvek na oběd v nedaleké restauraci Sokolovna Kokonín v ceně 80,-
  • večerní raut a jamovací posezení s lektory
  • pitný nealko režim

Veronika Vítová

Veronika je absolventkou VOŠ při Konzervatoři J. Ježka a vede několik projektů. Jedním z nich je jazzový band, který v minulosti zpracoval hudbu Billa Evanse (Tribute to Bill Evans). Aktuálně pracuje na debutovém autorském CD.

V roce 2011 založila vokální sextet SKETY, který úspěšně vystupuje v klubech a na festivalech po celé ČR a Evropě, má za sebou turné na Tchaj – wanu (zde obdrželi druhé místo v mezinárodní acappella soutěži) a v Austrálii, v roce 2014 tento sextet zvítězil na českém Jirkovském Písňovaru, v roce 2014 na prestižní mezinárodní soutěži Vokal.Total v Grazu a v roce 2017 si odnesl dvě druhá místa z mezinárodních acappella soutěží v dánském Aarhusu a finském Tampere.

Kromě působení na hudební scéně je Veronika také profesorkou na oddělení popového zpěvu Konzervatoře Jana Deyla. Je také vyhledávanou soukromou lektorkou zpěvu. Zameřuje se zejména na interpretaci jazzu a popu, v technice však vychází z klasických směrů propojených se současnými trendy různých moderních vokálních škol.

Více o Veronice zde: www.veronikavitova.cz nebo skety.cz

 Marta Kloučková 

Marta Kloučková je multižánrová zpěvačka, textařka a skladatelka působící na české jazzové scéně. Je finalistkou mezinárodní soutěže jazzových zpěváků Voicingers 2017 a semifinalistkou mezinárodní soutěže Riga Jazz Stage 2018. Těžištěm její autorské tvorby je Marta Kloučková Quartet, jejž tvoří  hudebníci patřící k tuzemské jazzové špičce (Vít Křišťan – p, Jan Fečo – bs, Marek Urbánek – ds). Na podzim roku 2018 této sestavě vyšlo autorské album s názvem Loving Season (Hevhetia), na kterém hostují kytarista David Dorůžka a soubor Clarinet Factory. Se svým kvartetem i hosty v roce 2019 vystoupila na tuzemských jazzových a multižánrových festivalech (např. Polička Jazz Fest, MHF Dobršská Brána, Jazz ve městě Frýdek-Místek, Československý jazzový festival Přerov) i v zahraničí (např. Sunset-Sunside, Paříž). Mimo to je  členkou vokálního sextetu Skety a spolupracuje s tělesy a hudebníky napříč žánry (Concept Art Orchestra, Barbora Poláková a další). Od roku 2019 ji můžete slýchat na vlnách Českém rozhlasu Vltava v jazzových pořadech Úhel poslechu a Jazz and World Live.

Více o Martě: martaklouckova.cz nebo skety.cz

 

Alena Schernstein

Vyhledávaná lektorka pop zpěvu, multiinstrumentalistka a skladatelka. Vystudovala Pražskou konzervatoř, obor pop zpěv a VŠE, obor Arts management. Přes dvacet let funguje ve vlastní kapele Ladybirds (dříve Berušky), je členkou bluegrassové kapely BG Bazar, kapely Marush Ondřeje Hejmy a hostuje s bigbítovou kapelou Žízeň a plesovou kapelou Bohemia Univerzal Band. Od roku 2013 oficiálně vede Studio Kokos, z.s.

Více o Aleně: berusky.eu, alenavitova.cz nebo Studiokokos.cz

 

 

Pokud by Vás zajímaly ohlasy z minulého, již proběhlého workshopu, můžete se začíst v hodnocení od účastníku: Workshop Bluegrass a Pop zpěv – Závěrečné hodnocení účastníků