Alenka Schernstein Vítová

Alenka se specializuje na kytaru, populární zpěv, vede Sbor studia kokos, nauku, kapely. Lze se s ní domluvit na přípravě na přijímací zkoušky např. na konzervatoř.

S žádostí o hodiny u Alenky v níže uvedených časech, kontaktujte přímo ji na uvedeném telefonním čísle. Alenka bude přijímat žádosti o hodiny až od pondělí 9.9.2019! Děkujeme za pochopení.

Ceny lekcí naleznete zde.

Alenka Schernstein Vítová  +420 774 254 243

 

Muzikantský životopis:

• Vystudovala jsem Pražskou Konzervatoř obor
populární zpěv u pana profesora Josefa Štágra, Vysokou školu ekonomickou v Praze obor Arts management. V ZUŠ jsem vystudovala 2 cykly klavíru, hraji na zobcové flétny, kytaru, basu a cajon.
• Od roku 2013 oficialně vedu Studio Kokos, z.s.
• Od roku 1998 jsem kapelnice skupiny Ladybirds, kde hraji na elektroakustickou kytaru. V říjnu 2018 jsme slavily 20 let působení na hudební scéně. 18 let jsme ale používaly název Berušky. Úspěchy v dětských soutěžích v celostátních finálích: (Dětská porta – 5krát 1. místo, Folkový Kvítek – 3krát 1.místo, 7krát vítězství v divácké soutěži, Brána – 4krát 1.místo). Máme 7 různých druhů CD (promo, autorské, vzpomínkové) a jedno DVD (novinka). Spolupracujeme s mnohými umělci na jejich CD nebo společných koncertech (Jaroslav Samson Lenk, Vlasta Redl, Bluesberry…) Vystupujeme na festivalech po celé České republice i v cizině. V Berlíně máme vlastní fanklub. Repertoár máme poslední dobou především anglický, aranžujeme covery na písně z různých žánrů, které nás zaujmou.
• Do svých osmnáctin jsem se věnovala sólové dráze písničkářky, které se již tolik nevěnuji.

Úspěchy v dětských soutěžích – celostátní finále: Dětská porta – 4krát 1.místo, Folkový kvítek – 2krát 1.místo, 3krát vítězství v divácké soutěži, Brána – 4krát 1.místo – v prosinci roku 2004 jsem pokřtila své sólové autorské CD – „Svět se točí“ – mám přes 70 autorských písní.
• Od roku 2001 hraji s bluegrassovou kapelou BG Bazar, se kterou jsem vydala dvě CD – „Poslední den prázdnin“ a „Dech mořských plání“.
• Přes zimní sezonu zpívám plesy s místní kapelou Bohemia Univerzal Band. Když vyjde volný termín, hostuji s bigbítovou kapelou Žízeň nebo si zorganizuji malý recitálek s jazzovým pianistou.
• Poslední rok vystupuji v kapele Marush Ondřeje Hejmy, kde zpívám a hraji na cajon.
• Několikrát do roka vystupuji s programem “Od Gershwina k muzikálu”, který často slouží jako výchovný koncert pro školy. Vystupuji zde s panem profesorem Josefem Štágrem, na piano nás doprovází Vítěslav Podrazil.
• Mezi mé koníčky patří muzika. Jsem ráda, že můj koníček se mi stal prací. Mezi nehudební záliby patří indiánské táboření, jízda na koni, rekreační horolezectví či lyžování.

Více o Alence na: www.alenavitova.cz a na webu její kapely: www.ladybirds.eu