Studio KOKOS 10 let

11.6. oslavíme 10 let našeho fungování!

Velká oslava našich kokosích kulatin!
Čeká vás bohatý hudební program a plno doprovodných aktivit! Popovídáme po letech nad starými fotografiemi z našich začátků?
Neděle ve znamení mladých muzikantů v krásném areálu zahrady pivovaru Volt!
Na velkém pódiu vystoupí:
– GRAUSCHWANZ – 
Kapela vznikla kolem kokosáka Ondry Poláka, ve třídě na Randovce. Hrají písničky od kapely Brountosauři, ale také mají krásné autorské kousky. Jejich fungování je ohroženo různými vysokými školami, kam se těď jednotliví členové rozprchli… takže vystoupení na této akci je výjimečné a my si toho moc vážíme! Loni natočili své CD pro kamarády a známé.
– DOLY PŘES CELÝ HORY –
Kokosácká tříčlenná kapelka, ségry Bauerovy a Sofča Vojtíšková.  Mají úderný a zapamatovatelný vlastní songy, dělají ovšem i covery. Prezentují Jablonec na celorepublikových hudebních soutěžích a často získávají i ocenění. Poslední měsíce se věnují předěláváním písniček s looprem a vystoupení tak získává úplně jiný rozměr!
– JAN OMBRE BLAHYNKA –
Jeden ze zakladatelů Kokosu! Ombre je původem z moravského městečka Blatnice pod sv.Antonínkem, ale v Jablonci bydlel tak tři roky, kdy se zapojoval do kokosího dění a akcí. Rozjel s námi indiánské tábory i hudební víkendy. Natočil své sólové autorské CD. Aktuálně vystupuje s brněnskou kapelou Vína a už několik let moderuje finále hudební soutěže Brána. Sólové dráze se už tolik nevěnuje, proto si vážíme toho, že za námi dorazí na naši oslavu! Zahraje nám! A odmoderuje část odpoledne!
– SÓLISTÉ STUDIA KOKOS – 
E. Jaroušová, A. Kočárková, K. Čemusová
Sólistky, které aktuální roky reprezentují Jablonec na hudebních soutěžích, skládají vlastní písničky a získaly nebo byli v nominaci o naši interní cenu – Kovaného Kokosáka.
– VENDULA SALABOVÁ & FOUR ENOUGH –
Vendulka nastoupila do Kokosu, když jí bylo 6 let. Od té doby byla na každém hudebním víkendu, táboru i indiánech. Věnuje se klavíru a sólovému zpěvu. Tak ji to chytlo, že se kousla, začala makat a dostala se na Pražskou konzervatoř na obor pop zpěv a další rok si přibrala obor bicí. Dnes přijede s tlupou muzikantů, se kterými se v Praze potkala. Vendulka je kokosačka od úplného základu, jsme na ni moc hrdí a těšíme se na její vystoupení! Baskytara – Jakub Kliment Bicí – Vojta Beránek Klávesy – Timur Berežnyj.
– VELKOLEPÁ MÓDNÍ PŘEHLÍDKA –
Chcete nás vidět v tom, v čem jste ještě neviděli? Užít si show na červeném koberci, kterou vám můžeme nabídnout jen my? Chtěli byste si nějaký megakrutopřísný kostým vydražit a mít doma? Rozhodně si nenechte ujít tuto show!!!
– DOLADÍME! –
Kapela poskládaná kolem původně kokosácké zpěvačky Terezy Sejnové. Ta u nás fungovala několik let jako sólistka, několikrát reprezentovala na finálích hudebních soutěží po celé ČR. Její cesta pak směřovala do jablonecké ZUŠ, kde se zamilovala a stala se součástí parádní funkový kapely Doladíme! S touto sestavou máme přátelský kamarádský vztah a jsme moc rádi, že přijali pozvání a zahrají na našich oslavách!
– KTZ A ANNIE PITY – 

To je sestavička, vážení! 🙂 Začnu duem KTZ, jak si mladí gentlemani sami říkají, klub tajných zahradníků. Tomáš Doktor – kokosák jak poleno, který odehrál a odzpíval mnoho našich akcí a přivezl plno ocenění z hudebních soutěží. Jeho mužný charismatický hluboký hlas doplnil kámoš, vynikající multiinstrumentalista a teď už i občasný kokosí lektor Kuba Čabrádek 🙂 Společně tvoří a vystupují. Jejich spolupráce nabrala obrátky s dámským VeeLeem duem, které bohužel nemůže dnes vystoupit. Ale program budou kombinovat s kokosí lektorkou a velmi šikovnou muzikantkou Annie Pity. Jednou doprovodí ona je a pak zas oni ji. Neváhejte a doražte!

– BLUENIGHT –
Jééé! To je už docela historie! Ale snad i kvůli našemu výročí se tato jablonecká mladá bluegrassová kokosí sestava sejde a zahrají! Tolik společných táborů, víkendů, soutěží a společných zážitků (a fotek!). Tato sestava rozhodně patří mezi dlouhodobé zářící hvězdy Kokosu. Markéta Poláková, která je jedna z hlavních autorek jejich písniček, je už mnohaletou kokosí lektorkou a její žáci už objíždějí hudební finále soutěží tak, jako tenkrát ona s námi 🙂 Vojta hraje na banjo s profíkama z Prahy, Niky sama učí kytary a věnuje se herectví v Hodkovicích a věřím, že i David s Kájou si někdy zahrají nebo zazpívají pro radost. Moc si vážíme toho, že nám kývli na pozvání!
– ORNAMENT –
Chcete poslechnout trochu kokosího rocku? Nářez našich kokosích vycházejících Ornamentů si poslechnete ke konci našeho slavícího odpoledne. Začínali jako duo Lukáš a Eliška Kočárkovi s klavírem a kytarou, velmi rychle se rozrostli do kapely, za cajonem a později za bicími mají bráchu Štěpána, který vysbíral mraky cen na hudebních soutěžích za instrumentální výkon na bicí. Několik let byl za basou Jonáš Kurilla, který předal basové žezlo Anežce Palánové. V této sestavě odehráli mnoho koncertů po celé ČR, zvou si je na festivali a začínají žít svým vlastním kapelním životem. Pokřtili už i autorské CD! Jejich fanouškovská základna roste a jejich klipy na youtube kanálu mají úspěchy! Stavte se zaskákat si do první řady, rozhodně tam nebudete sami!
– POPCORN –
Kapela, která uzavře celodenní maraton mladých muzikantů. I tato kapela má své spojení s Kokosem 🙂 Jedna ze zakládajích členek Karolína Rudolfová je třeba zrovna kokoska jak poleno. Malé Káje jsme na víkendech a táborech četli pohádky a ukazovali první akordy. S postupem času si poskládala kapelu, u vzniku byla kokosí Anička Peštová a na el.kytaru s nimi chvíli hrál i Lukáš Kočárek. V aktuální sestavě bubnuje Dan Jiřík (také chvíli lektoroval v Kokosu) a jeden z hlavních zpěvů má Annie Pitty Škodová, již zmiňovaná kokosí lektorka, která má projektů až nad hlavu, učí ve škole a ještě zvládá skládat svoje songy. Tato kapelka hraje plesy a zábavy, přijďte se pobavit a zazpívat si známé písně!
Doprovodný program:
– skákací hrad
– fotokoutek
– vyrob si svou placku
– navlékni si korálky
– bohatá tombola
Těšíme se na vás!!!!