Hudební soutěže

Pořádáme regionální předkola pro Severní Čechy těchto hudebních soutěží:

  • Porta

  • Dětská Porta

  • Brána

 

 

  • Porta (Finále proběhne 23. – 25. 6. 2023 v Řevnicích)

Severočeské předkolo proběhne 22.4. 2022 v Jablonci n.N. v Klubu na Rampě (Jiráskova 1, 466 01 Jablonec nad Nisou) od 14h. Přihlášování možné ZDE

Ve 13:00 budeme losovat pořadí vystupujících. Bude fajn když na místě budou účinkující v tento čas přítomni :-). Ve 14 hodin startuje soutěž.
Jako host zahraje kapela Žamboši a vyhlášení soutěže proběhne v průběhu večerního vystoupení (cca v 19:30) . Soutěžící mají vstup na večerní koncert v rámci dobrovolného startovného.

Festival Porta byl založen v roce 1967 s posláním popularizace a rozvoje zejména trampské, country, bluegrassové a folkové hudby. Současná Porta na tyto historické skutečnosti navazuje, přičemž sleduje přirozený trend vývoje nové autorské tvorby, aniž by se v původní žánrové oblasti přísně uzavřela. Soutěž je složena z kategorií interpretační a autorské a je určená pro soutěžící od 14 let.

webové stránky soutěže: www.porta-festival.cz


  • Dětská Porta (finále proběhne 26. – 28. května 2023)

Republikové finále Dětské Porty, soutěžní přehlídky dětské interpretační a autorské tvorby folk a country skupin i jednotlivců, proběhne 26. – 28. května 2023 na nádvoří Starého pivovaru (vedle radnice) v Kroměříži.

Severočeské předkolo proběhne 23.4. 2023 v Jablonci n.N. v Klubu na Rampě od 14h. Přihlášování možné ZDE (na soutěž Dětská Porta a FolkyTonk v jednom formuláři).

Na soutěž se prosím dostavte v neděli 24.4. ve 13:00 (až se sejdou všichni přihlášení) budeme losovat pořadí, v jakém se na podiu vystřídají soutěžící. Bude fajn nejen pro nás, když na místě budete včas, či případné zpoždění dáte vědět. Ve 14 hodin startuje soutěž :-).  
Místo konání: Jablonci nad Nisou v Klubu Na Rampě (Jiráskova 1, 466 01 Jablonec nad Nisou). 
Jako host zahraje Roman Hampacher. Vyhlášení soutěží proběhne po jeho vystoupení. 

Dětská Porta je soutěžní přehlídka interpretační a autorské tvorby jednotlivců i skupin, orientovaných na folk, country a příbuzné žánry. Je rozdělena do 8 věkových kategorií a probíhá ve dvou stupních. Prvním je cca 12 oblastních kol, konaných na celém území ČR a druhým republikové finále, do něhož mohou postoupit jak vítězové kategorií, tak talenty na základě dosažených výsledků. Jedná se o otevřenou hudební interpretační a autorskou soutěž v oblasti folk, country a podobných žánrů pro dětské oddíly, skupiny i jednotlivce ve věku do 20 let.

Soutěžní řád k přečtení ZDE

webové stránky soutěže: Dětská Porta

 


  • Brána 

Festival BRÁNA je celostátní soutěžní pěvecko-hudební přehlídka interpretace a tvorby písniček do přírody, k táboráku, do klubovny i na pódia, bez žánrového omezení.
• sólo do 15 let
• sólo do 18 let
• kapela nebo duo do 15 let
• kapela nebo duo do 18 let
(Horní věkovou hranici kategorie nesmí soutěžící překročit v kalendářním roce, ve kterém se koná celostátní finále posuzovaného ročníku festivalu Brána)

kapely a dua – 3 libovolné písně
jednotlivci – 2 libovolné písně